Krmení zvířat

Chcete vědět, jaký jídelníček mají naše zvířata? Přijďte se podívat na krmení vybraných zvířat, která probíhají v pravidelných časech. 

V souvislosti s mimořádným stavem se až do odvolání pravidelná komentovaná krmení NEKONAJÍ.

Děkujeme za pochopení!

Časy pravidelných krmení

Malé šelmy - 14:30 hodin

Malé šelmy najdete v expozici Jezevčí skály. Krmení probíhají každý den, kromě neděle, to mají všechny šelmy půst.

 

Komentovaná krmení

Od jara do podzimu můžete zažít komentovaná krmení, která probíhají od pondělí do pátku. Komentovaná krmení závisí na potřebách zvířat, o aktuálních změnách budete informováni na pokladně Zoo.

 

Od 2. poloviny května do června + září

10:00 vydra


Červenec - srpen

10:00 vydra
13:00 medvěd plavý
14:15 rosomák
15:00 kočkodan

 

Kontaktní zoo

Chcete-li si nakrmit nějaké zvíře sami, máte tuto možnost například v naší kontaktní zoo, kde můžete kozy nejen krmit, ale také si je pohladit. Zde jsou k dispozici automaty s krmivem, které zvířatům neublíží. Automat je na mince v hodnotě 10 Kč a 5 Kč a vydá dávku cca "do dlaně". Granulové automaty najdete také na mostech a na ostrůvku u občerstvení.

Granule jsou určeny vždy jen pro druh zvířete, který je na automatu vyobrazen. V žádném případě nekrmte granule jiným zvířatům ani zvířatům nepodávejte vámi přinesené "dobroty". Ve většině případů totiž tyto potraviny působí zvířatům velké zdravotní potíže a dochází také k úhynu zvířete. Děkujeme, že dbáte našich pokynů a těšíme se na vaši návštěvu.

 

Přejít na večerní komentované prohlídky